Partner dla Ciebie

image
By Pawel Rawski On poniedziałek, Kwiecień 01 st, 2013 · no Comments · In

Zastanawiałeś się kiedyś, w jaki sposób wybierasz swoich partnerów? Właściwie, czy w ogóle masz jakiś świadomy wpływ na te decyzje? Czy może bardziej zdajesz się na przychylność losu? Tematyka relacji damsko- męskich to zagadnienie, które fascynuje mnie od lat. Ciebie również? Zapraszam do dalszej lektury.

Mało kto zaczyna przygodę z poznawaniem ludzi od poznania samego siebie, mimo iż jest to kluczowa kwestia. Tym bardziej, gdy mówimy o związkach. W końcu- jeśli sam nie wiesz, co lubisz, co jest dla Ciebie ważne, jakie są Twoje potrzeby oraz czego oczekujesz od związku, to nawet gdy będziesz miał kogoś odpowiedniego tuż przed nosem, możesz go nie dostrzec. Niektóre ze starych przysłów niosą w sobie sporo prawdy – „doceniasz to, co miałeś w momencie, gdy to stracisz”. Ja jednak wolę wyjść z założenia – „doceniam to, co mam, bo od dawna wiem, czego chcę”.

Dojście do takiego wniosku zajęło mi jednak trochę czasu. Pamiętam, gdy jeszcze nie tak dawno temu nieustannie szukałem. Chciałem znaleźć odzwierciedlenie obrazu idealnej partnerki, który kiedyś stworzyłem. Zanotuj, nie ma nic złego w tym, by wiedzieć, czego się chce, by wiedzieć, jakie cechy są dla Ciebie atrakcyjne, a jakie nie. Jednak, gdy Twoje poszukiwania nie mają końca, nie dostrzegasz tego, co jest naprawdę. W ten sposób, można zacząć niekończącą się gonitwę za obrazem idealnym, który… uwaga – nie istnieje! W końcu to jedynie wytwór Twojej wyobraźni.

Recepta na to, by znaleźć odpowiedniego partnera jest dość prosta – poznaj siebie samego przez prawdziwe poznawanie innych. Ludzie, których napotykasz mogą być dla Ciebie pewnego rodzaju lustrem. Właściwie zawsze są. Mam wrażenie, że nawet Ci, którzy zdają sobie z tego sprawę, często o tym zapominają. Zwróć uwagę, że sam lubisz przebywać w gronie osób. które są w pewien sposób podobne do Ciebie. I tak ludzie, którzy są singlami, zazwyczaj obracają się w gronie singli, biedni wśród biednych, pesymiści z pesymistami, optymiści z optymistami itd.

Dość ważne jest, by nie żyć złudnymi marzeniami dotyczącymi drugiej osoby, a zdarza się to zazwyczaj na początku relacji. Wtedy często idealizujemy, nie dostrzegając tego, jaka dana osoba jest naprawdę. Znacznie sensowniej jest poznawać ludzi takimi, jakimi są naprawdę, a nie takimi, jak myślisz, że są. Wtedy nie ma mowy o zawodzie. Prawda nie rozczarowuje, rozczarowuje jedynie nasza interpretacja.

Pozdrawiam

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Facebook