One są jak zombie.

image
By Pawel Rawski On piątek, Marzec 07 th, 2014 · 4 Comments · In

Wyjdź na ulicę i popatrz. Gdzie nie pójdziesz jest podobnie. A czasem nawet jeszcze gorzej. Gdzie nie popatrzysz, tam je widzisz. I choćbyś chciał nie wiem jak, idąc w dzień, nie dostrzegasz wielu pięknych kobiecych uśmiechów, a raczej zamulone spojrzenie. Bo one są zamulone, one są tak cholernie zamulone, że to jest aż przykre. Tak, wiem, prawda czasem boli, w szczególności, gdy się z nią nie możemy pogodzić. Jednak dziś kobiety są jak zombie i być może w dużej mierze, to Ty się do tego przyczyniłeś.

Jeśli czytasz ten tekst i jesteś kobietą, sporo bym dał, by zobaczyć Twoją reakcję po tym, jak zobaczyłaś tytuł i przeczytałaś krótki wstęp. Nie wybuchaj złością i rozgoryczeniem, przeczytaj do końca, zrozumiesz.

Dziś mamy 8 marca, dzień społecznie rozumiany jako Święto Kobiet. To właśnie dziś większość panów przypomina sobie, że są mężczyznami. Jakie to smutne, że potrzebują do tego jakiegoś specjalnego dnia. Składanie życzeń, wysyłanie SMS’ów, dzwonienie, kupowanie kwiatków, bzdetków, kolacje i tak dalej. Nie ma przecież w tym nic złego, prawda? Ale serio potrzebujesz okazji do tego, by obdarować ją tym, co tak bardzo kocha – emocjami?!

Nie uważasz, że to straszne? Jeden dzień, a faceci robią z siebie idiotów, bo pokazują jak bardzo nie dbali wcześniej o kobiety i uważają, że zrobią to dziś. Jeszcze inni nie robią dziś nic, by pokazać całemu światu, jak bardzo mają gdzieś to, co ponoć jest świętem. I choć ten sposób myślenia jest mi bliższy, to jednak i tak czegoś brakuje. Dlaczego nie dbasz o nie częściej? I zostaw tu teraz dyrdymały o kwiatkach, drogich kolacjach, czy nie wiadomo czym, bo nie o to przecież chodzi.

Ile razy w ciągu ostatniego miesiąca napisałeś prostego SMSa do jakiejś znajomej, tylko i wyłącznie po to, by po prostu się uśmiechnęła? Ile razy zadzwoniłeś, nawet na te kilkanaście sekund, w prosty sposób sprawiając, by myślała dziś właśnie o Tobie, o tym jednym z nielicznych, który potrafi dostrzec w niej kobietę, a co za tym idzie, stymulować jej kobiecość? Ile razy gdy zobaczyłeś ładną dziewczynę na ulicy, podszedłeś i jej to powiedziałeś, zamiast tworzyć z nią wirtualne orgie, które nigdy się nie wydarzą, jeśli z nią nie porozmawiasz?
Kobiety dziś są jak zombie, i nie ma się co dziwić, bo dookoła jest zbyt wielu nudnych gości, którzy boją się w naturalny sposób pokazać, że są inni od reszty. One są zamulone, bo być może Ty, tak Ty, drogi czytelniku, tak o nie dbasz.

Ile trzeba, by wyłączyć jej „zombie mode”? Kilka chwil dosłownie. Nie wierzysz, sprawdź sam i zrób z tego nawyk. Ten świat byłby stanowczo lepszym miejscem, gdyby chociaż co drugi facet zrozumiał, ze one żyją emocją, która jest w tej chwili. I choć mowa jest o tym od dawien dawna, to nie, faceci wiedzą lepiej. W końcu sporo odwagi trzeba mieć, by samemu przed sobą stwierdzić – cholera, nie rozumiem, może jednak oni mieli rację, coś jest na rzeczy z tymi emocjami?

Jej naprawdę nie obchodzi to, co Ty mówisz. Ją obchodzi to, jak to mówisz. Jej nie obchodzi to, co robisz w tym momencie, a jak to robisz. Ona nie patrzy tak bardzo jak myślisz na słowa, jakie wypowiadasz, ale na sposób, w jaki to robisz. Ją nie obchodzi Twoje logiczne tłumaczenie, gdy zrobisz coś nie tak, ona chce byś wpłynął na jej emocje! One nie chcą słuchać Twojego „kochanie, na co masz dziś ochotę?”, one chcą, byś to Ty jako mężczyzna podjął decyzję i wziął na siebie jej konsekwencje.

Bądź mężczyzną, dbaj o te kobiety, które już są w Twojej rzeczywistości, serio, nie potrzebujesz do tego nie wiadomo jak wielkich umiejętności, a już na pewno niepotrzebne Ci do tego specjalne święto. Zostaw też latanie z tymi kwiatkami, bo fakt, niektóre z nich mogą lubić kwiatki, jednak wszystkie kochają orgazmy. To znacznie lepszy i ciekawszy prezent od niepraktycznej badygi, która i tak uschnie.

Wam Moje Drogie, życzę tego, by na tym świecie było jeszcze więcej świadomych mężczyzn. Byście czuły się kobieco. Nie dlatego, że jest 8 marca, a dlatego, że jesteście kobietami. I dziękuję, że takie jesteście, bo dla faceta nie ma lepszego lustra niż kobieta. Dzięki za te niezrozumiałe zachowania, które tak naprawdę nie chcecie, by ktokolwiek rozumiał. Dzięki za każdy test, który pokazuje mi, czy oby na pewno jestem taki, jaki myślę, że jestem. To między innymi dzięki nim dowiaduje się każdego dnia jeszcze więcej na swój temat. Dzięki za te wszystkie kobiece cechy, które macie w sobie. Fakt, że często są one przykryte pod pewnymi maskami, jednak gdy już wyjdą na powierzchnię, są po prostu nieocenione. Właściwie nie sposób wymienić, za ile rzeczy jestem Wam wdzięczny, więc w bardzo dużym uogólnieniu – dziękuję za Waszą kobiecość.

4 komentarzy “One są jak zombie.

 1. KreatywnaMarzycielka

  A ja bardzo dziękuję za te kilka minut lektury ; ) Jednak wyjątkowo (jestem z nim juz 3 lata) tak się zdarzyło, że po raz pierwszy czytając artykuł na tej stronie On nie kupił kwiatka, a czekoladę, moją ulubioną. Po raz pierwszy nie starał się na siłę zrealizować mojej wizji tego dnia, po raz pierwszy nie mam najmniejszej ochoty się złościć ani obrażać. Zrobił po swojemu, tak niewiele, a jednak tak wiele! ; ) Miłego dnia ; )

 2. Wojciech

  No i było fajnie.., aż do tej wazeliny na końcu. :D … Miłego. : )

  1. Paweł Rawski

   Dla Ciebie wdzięczność to wazelina?

 3. Patrycja

  Ojej, ale miło. Dziękuje Paweł :*

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Facebook