7 błędów głównych w kontaktach z kobietami

image
By Pawel Rawski On wtorek, Luty 03 rd, 2015 · 11 Comments · In

Każdy z nas je popełniał. I choć większość robi to nadal, tylko nieliczni potrafią się do tego przyznać, skonfrontować z własnymi słabościami i w końcu coś zmienić. Są też ci, którzy dostrzegają te błędy tylko u swoich znajomych, udając, głównie przed samym sobą, że ich to nie dotyczy. Ta, niestety nie wąska grupa, ma przed sobą cholernie długą drogę do przejścia. Zarówno jednym, jak i drugim ten wpis może coś w końcu uzmysłowić – by zamiast się nieustannie mentalnie masturbować, zaczęli dostrzegać w sobie prawdę, która czasem może mocno zdenerwować czy zaboleć, ale jest niezbędnym elementem do prawdziwego męskiego rozwoju.

Nie wiesz, czego od niej chcesz.
Niby Ci się spodobała i niby chcesz wylądować z nią w łóżku, ale jakoś nie wychodzi. Spotkałeś się z nią raz, drugi trzeci, ale nie wiesz czy chcesz się z nią spotykać, czy wyłącznie uprawiać sex. A może nie chcesz od niej nic, tylko nie wiesz jak jej to przekazać. Decyzje, ciągle te decyzje których pewnie możesz mieć już dosyć, ale cóż, takie Twoje życie. Los chciał, że jesteś mężczyzną, a część bycia nim nierozerwalnie wiąże się z decyzyjnością. Bo niezdecydowany facet to nie facet.
Świat pełny jest gości, którzy idą za innymi niczym zamulone owieczki we mgle, przez co są bezbarwni, szarzy i kompletnie nie wyróżniający się z tłumu. Sami nie wiedzą czego chcą od życia, skąd więc maja widzieć czego chcą od kobiet? Nie bądź jednym z nich. Jeśli czegoś od niej chcesz, nie bój się tego pokazać. One more time – pokazać, nie gadaj o tym w kółko, bo dla niej, nie jest tak ważne to, co mówisz, a to, co robisz. Z tym też wiąże się kolejny błąd główny.

Nie prowadzisz.
Zastanawiałeś się zapewne wielokrotnie, dlaczego lądowałeś w tej znienawidzonej szufladce „przyjaciel”? Może nawet przeczytałeś tony książek, by znaleźć odpowiedź na to pytanie. A w gruncie rzeczy odpowiedź jest banalnie prosta – bo tak się zachowywałeś. Czaiłeś się w nieskończoność, by pokazać że jesteś nią zainteresowany. Bojąc się jej dotknąć, nie sprawisz że ona wskoczy Ci do łóżka. Może nawet o tym nie pomyśleć, tylko poczuć się dziwnie z tym, że nie robisz nic w tym kierunku. I przed tym często uciekasz, bo boisz się nawet samego wydźwięku tego słowa. Odpowiedzialność. Tak, Ty jako facet jesteś odpowiedzialny za przebieg interakcji, nie ona. Gdyby było inaczej, społeczeństwo wytknęłoby ją palcami, wyzywając od szmat, kurew i innych ladacznic. A na pewno zrobiłyby to jej przyjaciółki. Te zazdrosne, które zamiast życia mają swoje seriale. I Twoi koledzy. Ci mocni tylko w gadaniu o kobietach i zazdrośni, że to akurat Tobie, a nie im się udało.

Stawiasz ją na piedestale.
Jesteśmy wzrokowcami. To dar i przekleństwo zarazem. Dar wtedy, gdy potrafimy dostrzec piękno kobiecości. Przekleństwo, gdy wierzymy, że jest tylko piękno. Każda kobieta, podobnie jak i Ty, ma swoją ciemną stronę. Jednak zapewne nie raz, zaślepiony tym jak wygląda, dostrzegałaś tylko tą jasną. Przez to także zachowywałeś się, jakbyś spotkał kolejny cud świata i latałeś za nią z językiem na brodzie. I mogłeś spotkać kobiety, którym się to podobało. Na początku. Bo żadna prawdziwa kobieta nie chce mieć przy sobie chłopca na posyłki. Im bardziej jest kobieca, tym bardziej męskiego gościa potrzebuje.
Ona nie chce żebyś się ślinił na jej widok, od tego ma psa. Ona chce mieć przy sobie faceta, przy którym będzie czuła, że może pozwolić sobie być kobietą. Bo będzie czuła, że on ją rozumie. Nie w kwestiach logicznych, a tych znacznie głębszych, które ciężko jest wytłumaczyć słowami. Taki facet rozumie jej dziwne zachowania oraz to, że nie ma sensu ich rozumieć i analizować, dlaczego zrobiła akurat tak a nie inaczej. Ona potrzebuje gościa, który ma maniery, puści ją w drzwiach, podsunie krzesło, czasem zabierze na kolacje. Ale także ma jaja, by w najmniej spodziewanym momencie złapać ją za włosy, rzuci na podłogę, stół, czy pralkę albo przyprzeć do ściany i zrobić z nią co zechce. Bo takiemu mężczyźnie, ona nie tylko na to pozwoli. Ona przy nim tego pragnie.

Bierzesz do siebie wszystko to, co ona mówi.
Jesteśmy też dość logiczni. Lubimy, by rzeczy miały sens. Czasem też, szukamy go tam, gdzie nie ma sensu go szukać. I często każde jej słowo, bierzemy do siebie, jakby wszystko co powiedziała, było przepowiednią. I czasem jest, gdy Ty jak potulny kotek, robisz wszystko co Ci powie. Zmieniasz zdanie, tylko i wyłącznie dlatego, że różni się od jej. Wtedy w jej oczach tracisz więcej niż Ci się wydaje. Bo jesteś kolejny, przezroczystym, bezbarwnym typem, który nie potrafi mieć własne zdanie na dany temat. Podobnie jest, gdy Ci powie że dziś nie ma czasu. A Ty zamiast zająć się swoim życiem, zastanawiasz się co zrobiłeś złego, że tak Cię pokarała. Nawet do głowy Ci nie przyszło, że ona faktycznie może po prostu nie mieć czasu.

Mówisz zamiast robić.
Możesz mówić na swój temat co tylko chcesz. Jednak w sytuacjach, gdy masz przestrzeń do tego, by działać, zamiast mówić dzieje się magia i wybierasz to drugie. Niezręczna cisza – taki termin nie występuje, gdy obok kobiety siedzi mężczyzna. Ten zwrot wtedy zamienia się w napięcie seksualne, ciekawą rozmowę, namiętny pocałunek lub sex. Gdybyś tylko mógł usłyszeć, co myśli kobieta, podczas gdy Ty ciągle nawijasz o kolejnych notowaniach na giełdzie, swoich wielkich sukcesach czy innych pamiętnikach z wakacji mógłbyś się mocno zdziwić. Mało która powie Ci, że za dużo mówisz a za mało robisz, więc weź tę cenną uwagę za pewien drogowskaz. Nie gadaj tyle, rób. Dla niej słowa nie były, nie są i nie będą tak istotne jak to, czy za nimi stoi spójne z nimi zachowanie.

Udajesz.
Usłyszałeś, że trzeba być alpha. Przeczytałeś, że trzeba być silnym. Zobaczyłeś w filmie inny stek bzdur na temat tego, jaki to rzekomo masz być. I na takiego się robisz, tylko wychodzisz żaden, zamiast jakiś. A na pewno nie pokazujesz czegoś najbardziej istotnego w Twoim życiu – prawdziwego siebie. Czyli zbioru doświadczeń, jakie przeszedłeś w życiu. Silnych stron, które są pewnie schowane pod maską sztucznej skromności. Wad, które starasz się za wszelką cenę zatuszować, bo uważasz że wtedy Cię zaakceptuje. Tylko cholera, nie dostrzegasz że takim zachowaniem nie akceptujesz samego siebie. Jest ogromna różnica między udawaniem kogoś a stawaniem się nim. Udając, inwestujesz energię we wszystko to, co na zewnątrz. Super ubrania, niesamowitą sylwetkę, rewelacyjny zegarek i zajebisty samochód. Tyle że w środku nadal jest pusto. A ona wcześniej czy później to dostrzeże. Stając się lepszym sobą, inwestujesz energię wewnątrz, a to dodaje Ci odwagi wszędzie tam, gdzie był strach, akceptacji w miejsce kompleksów i radości z życia zamiast tych ciągłych zmartwień. Wtedy wszystko to, co na zewnątrz jest spójne z tym, co w środku. A ty stajesz się gościem, o którym ona nawet nie marzyła, bo nie wiedziała że tacy istnieją.

Myślisz, że masz ją na własność.
Ten błąd popełniasz nawet, gdy przestałeś popełniać wszystkie powyższe. Szybko się przyzwyczajamy i gdy coś się nam uda osiągnąć mylnie uważamy, że jest naszą własnością. Nie chodzi o przedmiotowe traktowanie, a o pewną cienką granicę, z której mogłeś nawet nie zdawać sobie sprawy. Granicę pomiędzy prowadzeniem kobiety, a jej kontrolą. Jeśli masz słabe ego, możesz mieć z tym problem, który dostrzec można choćby przez silną zazdrość. Bo z kimś porozmawiała. Co ona sobie myśli? Przecież jest Twoja, należy co Ciebie…
Nie należy, nigdy nie należała i nie będzie. To istota, która podobnie jak Ty ma swój rozum i wolną wolę. Jest z Tobą, bo tego chce i widać tak wybrała. Im bardziej będziesz ją kontrolował, tym bardziej prawdopodobne, że za moment już jej nie będzie.

To 7 klasycznych błędów z całej wielkiej gamy. Tak czy inaczej, nie popełniaj więcej żadnego z nich. Możesz się później pochwalić kolegom, że to w sporej mierze przez ten wpis.

11 komentarzy “7 błędów głównych w kontaktach z kobietami

 1. ice_09

  Zajebisty artykuł! Niestety z kilkoma z nich dalej walcze

 2. Marek

  Świetny artykuł!

 3. Milton Stapler

  Jak zwykle mocno i celnie. No jakbym się w lustrze przejrzał – popełniłem dokładnie wszystkie grzechy z listy i to nawet w tej kolejności :) Mam nadzieję,że to już ostatni raz. Z wszystkim tym można walczyć,tylko następnym razem 100% szczerości i powinno się udać.

 4. john

  Zastanawiam się czy namawianie do gwału też jest przestępstwem

  1. Pawel Rawski

   Brak myślenia powinien być. To pierwsze i jedyne ostrzeżenie, za następny tego typu komentarz w nagrodę przytulasz dożywotniego bana.

   1. john

    Kończąc tę wymianę poglądów, chciałbym tylko zaproponować, aby myślenie zacząć od siebie. Pewne wygłaszane „mądrości”, gdy trafią na nieodpowiedni grunt, mogą wywołać więcej zła niż dobra.

    1. Milton Stapler

     Idąc tym tokiem rozumowania: powinno się natychmiast zakazać oglądania tv. Przekazywane tam treści mogą przecież wywołać więcej zła niż dobra! Ale to co na tym blogu przeznaczone jest dla kierujących się rozsądkiem, dorosłych i myślących ludzi.Takich jak ja i mam nadzieję także jak ty. No chyba,że nie czytałeś ze zrozumieniem czy coś…

 5. Iwona

  Pawle, jeśli stosujesz to wszystko o czym napisałeś, to Twoja wybranka musi być najszczesliwsza kobieta na świecie

  1. Basia

   Dokładnie, zgadzam sie z Iwoną w 100%, taki facet to cud, miód i malina:)

 6. ReD

  Uważam, że warto dodać, iż równie dużym błędem mężczyzn jest to, że po nawiązaniu z kobietą emocjonalnych relacji, zaczynają przedkładać czas spędzany z kobietą,
  nad czas jaki do tej pory spędzali z innymi ludźmi i swoimi pasjami. Nie wgłębiając się w temat… przestają się rozwijać i realizować swoje cele i pasje a czas na to dawniej poświęcany zaczynają podporządkowywać relacjom z kobietą. W ten sposób atrakcyjny niegdyś, wolny tygrys staje się nieatrakcyjnym, oswojonym pieskiem.

 7. mateusz

  Witam :) pokazac kobiecie bez slow ze jest sie nia zainteresowany? (1 zagadnienie – nie wiesz czego od niej chcesz). To jezeli dobrze rozumiem dotyk i jak zrobic to inaczej?:) wydaje mi sie wzrok – tworzy emocje kinestyczne i oczywiscie bez ekstremum ! Gdy glebiej popatrze na kobiete , tak zeby dokladnie widziala- tzn czula ze przygladam sie jej pewny sposob to bedzie to?:) pozdro

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Facebook